niezwykły koncert

Na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Odrzywole  w niedzielę 27.07.2014 r. odbył się niezwykły koncert artystów operowych i operetkowych scen warszawskich z Opery Narodowej i Opery Kameralnej.

 W koncercie wystąpili: Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, Mirosław Starz – tenor, Ryszard Morka – bas, Michał Pietrzak – akompaniament, Wanda Bargiełowska-Bargeyłło – mezzosopran i opieka artystyczna.

 W pierwszej części koncertu artyści przypomnieli uczestnikom o zbliżającej się 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zaśpiewali piosenki: „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Piosenkę o mojej Warszawie”, „Małe kino”, a Michał Pietrzak zagrał utwór Fryderyka Chopina, którym to Władysław Szpilman rozpoczynał audycję radiową, gdy po wojnie wznowiono nadawanie programu polskiego radia.

W drugiej części koncertu artyści oddali hołd wybitnemu etnografowi i folkloryście Oskarowi Kolbergowi z okazji 200 rocznicy urodzin i obchodzonego  Roku Oskara Kolberga, i zaśpiewali fragment arii z opery Oskara Kolberga Król pasterzy, arię Rózi i Wojtka, oraz pieśń „Stary kapral” Stanisława Moniuszki.

W trzeciej części koncertu usłyszeliśmy znane muzyczne szlagiery: arię Skołuby z opery Straszny dwór, arię z musicalu Skrzypek na dachu, pieśń neapolitańską Memory Webera. Wszystkich uczestników koncertu bardzo wzruszyła pieśń w wykonaniu Ryszarda Morki „Matko moja ja wiem” oraz pieśń rosyjska w wykonaniu Wandy Bargiełowskiej-Bargeyłło. Koncert zakończyła pieśń „Amigos para sempre” w wykonaniu duetu Anna Kutkowska-Kass i Mirosław Starz.

Siódmy koncert zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Odrzywole przeszedł do historii, ale w pamięci i sercach uczestników i wykonawców pozostanie na bardzo długo. Koncert był kontynuacją corocznych lipcowych spotkań z muzyką operetkową i operową organizowanych w ramach cyklu „Niedziela z operetką”.

Galeria zdjęć:

Niezwykły konce...
Niezwykły koncert z okazji 70-lecia Powstania Warszawskiego i 200-rocznicy urodzin Oskara Kolberga Niezwykły koncert z okazji 70-lecia Powstania Warszawskiego i 200-rocznicy urodzin Oskara Kolberga
Niezwykły konce...
Niezwykły koncert z okazji 70-lecia Powstania Warszawskiego i 200-rocznicy urodzin Oskara Kolberga Niezwykły koncert z okazji 70-lecia Powstania Warszawskiego i 200-rocznicy urodzin Oskara Kolberga