polska

Taki tytuł nosił koncert z cyklu „Niedziela z operetką” który odbył się 24 lipca 2016 roku na Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Odrzywole. 

Najpiękniejsze i nigdy nie zapomniane pieśni i arie operowe i operetkowe zaprezentowali artyści Opery Narodowej i Opery Kameralnej w osobach: Wanda Bargiełowska-Bargeyłło– mezzosopran i opieka artystyczna, Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy,  Mirosław Starz – tenor, Agata Frysz – skrzypce i Ewa  Pelwecka – akompaniament.

W pierwszej, patriotycznej części koncertu artyści wykonali pieśni powstańcze takie jak: Pieśń dziadowska, Pałacyk Michla, Warszawskie dzieci, Piosenka o mojej Warszawie, Marsz Mokotowa, Czerwone maki na Monte Cassino. Zgromadzona publiczność na sali  refreny pieśni śpiewała razem z artystami. Następnie Ewa Pelwecka wykonała Nokturn Cis-mollFryderyka Chopina.

W drugiej, klasycznej części koncertu, usłyszeliśmy utwory Karłowicza, Moniuszki, Wieniawskiego, Montiego. Publiczność zachwyciła młoda skrzypaczka Agata Frysz, która wykonała Obertasa Wieniawskiego i czardasza. Przepięknie zabrzmiał utwór na skrzypce i fortepian wykonany w duecie: Anna Kutkowska- Kass i Mirosław Starz Ave Maria. Koncert zakończyła aria z operetki „Clivia” – Nico Dostala Dziewczęta z Barcelony.

Koncert prowadziła Wanda Bargiełowska-Bargeyłło, a zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Odrzywole.

Galeria zdjęć:

POLSKA - MOJA M...
POLSKA - MOJA MIŁOŚĆ POLSKA - MOJA MIŁOŚĆ
POLSKA - MOJA M...
POLSKA - MOJA MIŁOŚĆ POLSKA - MOJA MIŁOŚĆ