Drukuj
Odsłony: 338
Spotkanie z historią

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Biblioteka Publiczna wspólnie z PSP w Odrzywole zorganizowały i przeprowadziły spotkanie czytelnicze na podstawie książki Joanny Papuzińskiej pt. ,,Asiunia”, w którym uczestniczyli uczniowie klas III-V.

„Asiunia” Joanny Papuzińskiej to opowieść o dziewczynce, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy zniknęła mama i cały dom. Główna bohaterka książki, Asiunia (czyli Joanna Papuzińska) spogląda na świat oczyma dziecka, który nie bardzo rozumie i w którym wszystko ma jedno wytłumaczenie: „bo jest wojna”.

Głośne czytanie książki przez uczniów i zaproszonych gości poprzedziło wysłuchanie fragmentu wypowiedzi autorki książki na temat II wojny światowej i wprowadziło słuchaczy w czasy tragicznych wydarzeń wojennych, których udziałem były dzieci .

Uzupełnieniem wiadomości na temat okresu wojny stała się prezentacja multimedialna przygotowana przez nauczyciela historii- p. Andrzeja Gapysa i piękna wypowiedź na temat wojny.

spot z h 2