Zbiór książek od Państwa Gawlików

W dniu 9 czerwca br. nasza biblioteka miała przyjemność gościć wszechstronnych artystów Państwa Magdalenę i Pawła Gawlików. Przekazali oni zbiór książek, które pochodziły z prywatnej biblioteki w likwidacji i groziło im zniszczenie. Dzięki ich trosce, książki mogły dostać drugie życie a zasoby naszej biblioteki stały się bogatsze. Zbiór przekazanych książek jest niezwykle różnorodny -  zawiera pozycje dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych: książki historyczne, kryminalne, obyczajowe, fantastyczne, aż po literaturę obcojęzyczną (w językach angielskim i szwedzkim).

22 kwietnia 2026 r. odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii 2026”.

Znamy już oficjalne wyniki!

Mistrz ortografii 2026 na stronę info

Życzenia Wielkanocne