Uprzejmie informujemy czytelników

Gminnej Biblioteki Publicznej
w Odrzywole,
o przedłużeniu terminu inwentaryzacji księgozbioru (skontrum)

do 8 grudnia 2023 r.

biblioteka w tym czasie będzie nieczynna

 

Za utrudnienia przepraszamy

Kraszewski. Komputery dla biblioteki - logo

Gminna Biblioteka Publiczna w Odrzywole jest Beneficjentem  Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Uprzejmie informujemy czytelników
Gminnej Biblioteki Publicznej w Odrzywole,
że w związku z ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia inwentaryzacji księgozbioru (skontrum) w dniach:

07.11.2023 r. – 24.11.2023 r. biblioteka będzie nieczynna

 

Wypożyczone wcześniej książki, których termin zwrotu upływa
w czasie zamknięcia będzie można oddać po zakończeniu inwentaryzacji.

Za utrudnienia przepraszamy

W wyniku konkursu (powtórzonego) przeprowadzonego na stanowisko Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Odrzywole, złożona przez Panią Agatę Wilczek oferta spełnia wymogi określone w ogłoszeniu o konkursie, a przeprowadzona w  dniu 15.09.2023r. rozmowa kwalifikacyjna potwierdziła posiadane przez kandydatkę uprawnienia i kompetencje na w/w stanowisko.

Przyjdź do biblioteki i odbierz książkę dla przedszkolaka

Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Już od października na dzieci w wieku 4–6 lat czekać będą specjalne Wyprawki Czytelnicze. Pokochany przez Małych Czytelników i ich rodziców Krasnal w Krzywej Czapce powróci w tegorocznej edycji projektu do bibliotek, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków.

Instytut książki

Wniosek o dotację złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Odrzywole do Instytutu Książki w Krakowie został rozpatrzony pozytywnie i otrzymamy dotację na zakup sprzętu komputerowego do Biblioteki. Wartość zadania 30.000 złotych, kwota dotacji 25 499 złotych.